Mario Theissen: Nie poddajemy się


Szef BMW-Sauber, Mario Theissen potwierdził, że mimo planów wycofania się zespołu z Formuły 1 po zakończeniu obecnego sezonu, w kolejnych wyścigach drużyna ma zamiar nadal walczyć o jak najwyższe cele.

Czy 26 lutego Cracovia będzie mogła gościć Legię na stadionie Hutnika w Krakowie? - Wszystko zależy od pogody - odpowiada na to pytanie dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej, Krzysztof Kowal. Póki co mróz nieco puścił, więc prace przy Suchych Stawach nieco przyspieszyły. Kanadyjski rząd wycofał się w piątek z ogłoszonego kilka dni wcześniej planu, aby uczynić hymn narodowy mniej seksistowskim. Ingerowaniu w tradycję zdecydowanie sprzeciwiło się społeczeństwo. Dwuletni chłopiec miał w swym ciele 50 metalowych igieł, a część z nich długością dochodziła do pięciu centymetrów - poinformowała brazylijska służba zdrowia.63-letni Francuz Jean Todt, były szef teamu Ferrari startującego w Formule 1, został wybrany nowym prezesem Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). Zastąpi Brytyjczyka Maxa Mosleya, pełniącego tę funkcję przez ostatnie 16 lat (od 1993 roku). Najpiękniejsza kobieta świata pochodzi z Gibraltaru: 23-letnia brunetka Kaiane Aldorin z brytyjskiego terytorium zamorskiego na południu Hiszpanii została w sobotę Miss Świata 2009. Podczas konkursu w Johannesburgu w RPA pokonała konkurentki ze 111 państw. Wybrana przez przywódców państw członkowskich na wysokiego przedstawiciela Unii Europejskiej ds. polityki zagranicznej brytyjska baronessa Catherine Ashton zostanie przesłuchana przez eurodeputowanych najpewniej 2 grudnia - poinformował rzecznik Parlamentu Europejskiego Jaume Duch.

Niemal dziesięć milionów funtów (16,5 mln USD) zarobił angielski piłkarz na indywidualnych umowach sponsorskich w pierwszym pełnym sezonie w amerykańskiej drużynie Los Angeles Galaxy.

To już koniec! Sezon zasadniczy właśnie się zakończył. Finisz w Konferencji Zachodniej był naprawdę emocjonujący. Gruzja wycofuje z Ukrainy obserwatorów wyznaczonej na niedzielę drugiej tury wyborów prezydenckich - podała rzeczniczka prezydenta Gruzji. Podkreśliła, że ma to związek z "niejednoznacznymi reakcjami" na gruzińską misję obserwatorów na Ukrainie.

Seitaad ruessi - tak naukowcy nazwali nowy gatunek dinozaura, którego szkielet znaleziono w amerykańskim stanie Utah. Pierwszy człon nazwy to imię indiańskiego potwora, a drugi - amerykańskiego poety. W stolicy Tybetu Lhasie wykonano wyroki śmierci na dwóch Tybetańczykach, którzy brali udział w ubiegłorocznych antychińskich wystąpieniach w tym mieście i jego okolicach - poinformowała Międzynarodowa Kampania na rzecz Tybetu (ITC) z siedzibą w Waszyngtonie. Pełniący obowiązki prezydenta Hondurasu Roberto Micheletti poinformował, że ustąpi z urzędu na okres od 25 listopada do 2 grudnia aby umożliwić obywatelom skoncentrowanie się na wyborach prezydenckich, ktore odbędą się 29 listopada.Trener Manchesteru United sir Alex Ferguson znalazł sposób na pokonanie Liverpoolu w niedzielnym hicie Premier League. - Vidić jest receptą na "The Reds" - uważa "Fergie". Brytyjski premier Gordon Brown poinformował na londyńskiej konferencji poświęconej przyszłości Afganistanu, o planie ustanowienia międzynarodowego funduszu, z którego będzie finansowany program "reintegracji" talibów - nakłaniania ich do zaprzestania walki. Uwięziony były przywódca Świetlistego Szlaku Abimael Guzman i jego narzeczona rozpoczęli strajk głodowy, domagając się od rządu Peru zgody na ich ślub w więzieniu.

Nigeryjczyk pojedzie na zgrupowanie Odry


Nigeryjski napastnik Ikechukwu Kalu przyjechał w czwartek do Wodzisławia. Pojedzie z drużyną Odry na lutowe zgrupowanie w Turcji. W sobotę w klubie ma pojawić się znany m.in. z występów w krakowskiej Wiśle brazylijski pomocnik Brasilia.

Kallen: Stadion we Wrocławiu na pewno będzie gotowy


Spotkanie z władzami miasta, wizyta na placu budowy stadionu na Euro 2012 oraz na budowie nowego terminala lotniczego, to główne punkty czwartkowego pobytu dyrektora piłkarskich mistrzostw Europy Martina Kallena we Wrocławiu.

Fursenko prezesem rosyjskiego związku piłkarskiego


Siergiej Fursenko został wybrany prezesem Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej. Zastąpił na stanowisku Witalija Mutko, który w listopadzie ubiegłego roku, po czterech latach działalności, złożył rezygnację.

Izrael wyraża głęboki żal po tragedii pod Smoleńskiem


Przedstawiciele izraelskich władz wyrazili w niedzielę głęboki żal w związku ze śmiercią prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, nazywając go prawdziwym przyjacielem narodu żydowskiego i podkreślając jego wysiłki na rzecz zabliźnienia ran holokaustu.

Berlusconi: Miłość zawsze zwycięża zawiść i nienawiść


Premier Włoch Silvio Berlusconi podziękował swoim zwolennikom za poparcie, którego mu udzielili po niedzielnym ataku, gdy padł ofiarą psychicznie chorego zamachowca. - Miłość zawsze zwycięża zawiść i nienawiść - oświadczył premier, a jego lekarze są przekonani, że już w środę polityk powinien wyjść ze szpitala.