WSiP: cena w wezwaniu Pahoa odzwierciedla wartość godziwą spółki


Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu wzrósł o 1,98 proc., do 5.355,50 pkt. (PAP)

Przynajmniej do 15 maja będzie jeździć mniej pociągów Przewozów Regionalnych - powiedziała we wtorek dyrektor finansowy spółki Małgorzata Kuczewska Łaska. We wtorek nie wyjechało 48 pociągów przewoźnika. - Od dzisiaj (16 kwietnia), na przejściach granicznych, funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej będą informować kierowców o obowiązującym od godz. 18.00 zakazie ruchu pojazdów ciężarowych ... Rywalizacja pomiędzy trzema najważniejszymi centrami finansowymi świata - Nowy Jorkiem, Londynem i Tokio - zyskuje dodatkowy wymiar. Amerykanie chcą, aby to właśnie w Nowym Jorku powstał najważniejszy rynek handlu emisjami dwutlenku węgla.Samorząd Opolszczyzny chce utworzyć Regionalne Centrum Ekoenergetyczne. Centrum powstanie na bazie istniejącego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Całkowity koszt budowy to ok. 18 mln zł - powiedział PAP Tomasz Kostuś z zarządu województwa. Marszałek Sejmu, p.o. prezydenta Bronisław Komorowski powiedział w piątek, że gdyby okazało się, iż w Sejmie jest większość dla proponowanego kandydata na prezesa NBP, to głosowanie powinno odbyć się jak najszybciej. Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

"Puls Biznesu" pisze o konkurencyjnych projektach reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych, które przygotowują minister pracy Jolanta Fedak i szef doradców premiera Michał Boni

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach wzrosną - prognozują analitycy. Jest to spowodowane podwyżkami cen w rafineriach. Rzecznik Praw Obywatelskich rozważa, czy nie odebrać przywilejów emerytalnym górnikom, policjantom i wojskowym

Aby złagodzić problem globalnej nierównowagi finansowej, uważanej za jedno z zasadniczych źródeł kryzysu, chińskie władze muszą pozwolić na aprecjację juana - powiedział w poniedziałek dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn, poruszając drażliwą dla Pekinu kwestię. Waga nie kłamie Tyle kary zapłaci jeden przewoźników, którego pojazd zatrzymali podlascy inspektorzy WITD i skierowali na wagę. Kontrola odbywała się na terenie powiatu siemiatyckiego, gdzie ... NBP poinformował o zmianie sposobu dystrybucji monet i banknotów kolekcjonerskich. Począwszy od 2010 r. srebrne i złote monety oraz banknoty będą sprzedawane na aukcjach internetowych organizowanych przez NBP w serwisie Kolekcjoner.Trzy spółki giełdowe i członek zarządu czwartej zostali we wtorek ukarani przez Komisję Nadzoru FInansowego za ukrywanie zaangażowania w opcje walutowe. Rok temu zawierane zbyt pochopnie umowy groziły bankructwem wielu polskim spółkom. Wiceminister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski podczas międzynarodowej konferencji poświęconej LNG stwierdził, że podpisanie umowy z Gazpromem nie będzie miało wpływu na rentowność terminalu LNG Czy osoby samotne będą mogły w tym roku sięgnąć po budżetową dopłatę do kredytu mieszkaniowego? Rząd wciąż nie podjął decyzji w tej sprawie, podobnie jak w sprawie wyłączenia z programu rynku wtórnego.

Rosja zacieśnia integrację gospodarczą z Ukrainą. Połączą elektrownie


Rosja i Ukraina przyspieszą prace nad umowami o integracji kluczowych firm energetycznych i przemysłowych - zdecydowali podczas szczytu w Kijowie prezydenci obu państw.

Rz: Obsługa klientów wciąż słaba


Obsługa klienta w Polsce wciąż szwankuje - wynika z raportu, do którego dotarła "Rzeczpospolita". Firma Vision SecretClient zebrała oceny około 200 tysięcy klientów, którzy po wizycie w sklepie czy salonie usługowym wypełniali ankietę o jakości obsługi

W niedzielę w czterech miastach Dni Techniki Kolejowej


W niedzielę w czterech miastach w Polsce odbędą się obchody Dni Techniki Kolejowej. W Częstochowie, Gdańsku, Gliwicach i Warszawie będzie można obejrzeć m.in. zabytkowy i współczesny tabor oraz poznać "od kuchni" miejsca związane z kolejnictwem.

L. Kaczyński: można rozważać 2015 jako termin wprowadzenia euro


Prezydent Lech Kaczyński powiedział w czwartek w szwajcarskim Davos, że można rozważać rok 2015 jako termin wprowadzenia w Polsce waluty euro. Jak dodał, nie wie jednak czy ten termin okaże się realny.

Okęcie: umowa na analizę dot. rozwoju lotniska oraz PPL


Władze lotniska Okęcie podpisały umowę z konsorcjum firm na opracowanie strategii rozwoju warszawskiego portu do 2035 r. oraz Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze do 2020 r. - poinformował we wtorek PAP rzecznik lotniska Kamil Wnuk.